SPORT I REKREACJA

Sport, dla większości z nas, jest nieodłączynym elementem wypoczynku. Jakie aktywności i atrakcje czekają nas w Jastrzębiej Górze?

Jazda konna po plaży

W odległości zaledwie 3 km od centrum Jastrzębiej Góry znajduje się stadnina koni. Oferuje naukę jazdy konnej, a także wiele innych atrakcji związanych z wierzchowcami. Ośrodek mieści się na trasie Jastrzębia Góra-Władysławowo. Dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności jest to wspaniała okazja do przygody ze sportem konnym. Poza nauką w ofercie znajduje się także różnego rodzaju jazdy konne dla zaawansowanych: jazda westernowa, jazda w teren.

Windsurfing i kitesurfing

Nad pięknym Bałtykiem możemy cieszyć się nie tylko spokojnym wypoczynkiem. Osoby, które lubią aktywnie spędzać wolny czas także znajdą coś dla siebie. Miłośnicy silnego wiatru i wody odnajdą dla siebie aktywności spośród ofert firm proponujących naukę kitesurfingu i windsurfingu. Swoje pierwsze kroki na desce będziemy stawiać na tle Półwyspu Helskiego, którego obraz w połączeniu z zachodzącym słońcem na długo zapadnie nam w pamięć.

Rower

Rower staje się z biegiem czasu coraz popularniejszą formą aktywności. Polacy jeżdżą coraz więcej i coraz dalej. Jakie trasy rowerowe warto przebyć podczas wypoczynku w Jastrzębiej Górze? Oto kilka ciekawych propozycji:

JASTRZĘBIA GÓRA – ROZEWIE – WŁADYSŁAWOWO (8 KM/30 MIN)

Na tej trasie znajdziemy wiele ciekawych atrakcji, takich jak, Gwiazda Północy czy latarnia morska w Rozewiu. Punktem końcowym na trasie jest wieża widokowa w Domu Rybaka we Władysławowie, gdzie oprócz panoramy miasta można wybrać się do Muzeum Motyli oraz Muzeum Iluzji.

JASTRZĘBIA GÓRA – DĘBKI (16 KM/1 GODZ.)

Trasa prowadzi drogą gruntową usytuowaną pomiędzy miejscowościami turystycznymi. Prawie cała trasa usytuowana jest w lesie, blisko plaży.

WŁADYSŁAWOWO – HEL (35 KM/1 GODZ.40 MIN)

Dobrze utrzymana i klimatyczna droga na Hel. Usytuowana jest częściowo tuż przy samym morzu. Momentami mamy możliwość obserwowania morza z obu stron.

Kajaki i skuter wodny

To formy aktywnego wypoczynku, które rzeczywiście sprawiają, że znajdujemy się blisko natury. Mamy możliwość oglądania urzekających krajobrazów, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Dzięki takim aktywnością odpoczniesz od codziennego zgiełku podziwiając morskie krajobrazy.

rozwój
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nowych projektach i życiu miasta!

Subscribe to our newsletter!