INFORMATOR

Z inicjatywy ośmiu osób społecznie zaangażowanych na rzecz rozwoju i wizerunku Jastrzębiej Góry powołano w dniu 1 VIII 2003 roku „Fundację Rozwoju Jastrzębiej Góry”. Plany i zamierzenia mamy bardzo ambitne.

Wszystkie nasze działania zmierzają w kierunku poprawy wizerunku Jastrzębiej Góry, jako kurortu i miejsca wypoczynku, które ma bardzo wiele
do zaoferowania i w którym przebywanie wzbudza niemało pozytywnych wrażeń oraz niezapomnianych wspomnień.

Nasze cele przewodnie:

  • ochrona środowiska oraz promocja naszej miejscowości, zwłaszcza w zakresie szeroko pojętej rozbudowy infrastruktury, mającej wpływ na podnoszenie walorów i atrakcyjności Jastrzębiej Góry.
  • podejmowanie działań służących rozwojowi i integracji miejscowości nadbałtyckich.
  • współpraca z organami władz samorządowych i organizacjami o charakterze turystycznym a także ze środowiskami i osobami fizycznymi, mającymi wpływ na kształtowanie oblicza i charakteru naszej miejscowości.

Obszar działań i ich odbiorcy:

Rozwój lokalny i społeczność lokalna to obszar naszych działań i nasi odbiorcy. Fundacja stara się aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkańców, opierając swoją pracę nie tylko na działalności statutowej. Pragnie się trwale wpisać w organizację stałych imprez i uroczystości na forum nie tylko Jastrzębiej Góry, ale też Tupadeł i Rozewia. Jesteśmy współorganizatorami Plenerów Rzeźbiarskich i lokalnego festynu integrującego społeczność mieszkańców i turystów przebywających na wypoczynku. Coroczny aktywny udział w organizowaniu Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego przy Parafii św. Ignacego Loyoli jest stałym elementem naszego programu.

rozwój
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nowych projektach i życiu miasta!

Subscribe to our newsletter!