ATRAKCJE
Plaża w Jastrzębiej Górze
Jastrzębią Górę warto odwiedzić z wielu powodów. Jednym z nich jest ogromna różnorodność linii brzegowej. Miejscowość położona jest na wybrzeżem klifowym, nie jest jednak pozbawione dostępu do plaży, która także nie grzeszy monotonią. Od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Podobnie zróżnicowana jest linia klifów. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.
Promenada Światowida
Ta promenada jest, w ciągu lata, najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. Turyści mogą dobrze zjeść, posłuchać muzyki, zatańczyć. Czasem także spędzić dzień z dziećmi korzystając ze zróżnicowanej oferty miejscowych kawiarni, sklepów, klubów. Przy Promenadzie usytuowany jest skwer z fontanną i miejscami do odpoczynku. U wylotu zaś znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę.
Gwiazda Północy
Co to jest? Obelisk o nazwie „Gwiazda Północy” jest kamieniem usytuowanym w najbardziej wysuniętym na północ Jastrzębiej Góry. Został ustawiony z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry. To właśnie tutaj znajduje się najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża. Do obelisku najłatwiej dotrzeć przez ulicę Norwida. Można do niego dojść także przez nadmorski las od strony ul. Rozewskiej.
Latarnia Rozewie
Latarnia Rozewie to najstarsza budowla tego typu usytuowana na polskim wybrzeżu. W jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach modele polskich latarń morskich oraz pamiątki po Stefanie Żeromskim. Była dwukrotnie podwyższana, w 1910 oraz 1978 roku. Od grudnia 2019 zamontowany jest nowy aparat świetlny z reflektorami LED dalekiego zasięgu. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, z jej szczytu podziwiać można rozległą panoramę okolicy. Nieopodal usytuowana jest druga, nieczynna już latarnia, która działała w latach 1875-1910. Obecnie jest odrestaurowana do pierwotnego wyglądu.
Park Krajobrazowy
Jastrzębia Góra znana jest z doskonałego mikroklimatu. Turyści przyjeżdżający w te okolice wracają wypoczęci dzięki morskiemu aerozolowi z dużą zawartością jodu, który znany jest ze swych właściwości wzmacniających organizm. Na doskonałe samopoczucie przyjezdnych wpływa nie tylko morze, ale także Nadmorski Park Krajobrazowy oraz bogactwo flory i fauny. Turyści mogą korzystać z wytyczonych szlaków pieszych, jak i rowerowych. Na terenie Parku wytyczono rezerwaty oraz ścieżki edukacyjne – między innymi Przylądek Rozewie, Lisi Jar czy Bielawa na torfowiskach.
Jastrzębski Klif
Jastrzębski klif nazywany jest najwyższym klifem na wybrzeżu Bałtyku. Wysoki na 33 metry klif umożliwia turystom oglądanie niepowtarzalnych zachodów słońca, a także spacerowanie w miejscu silnie nasyconym morskim aerozolem. Wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu biegnie niebieski szlak turystyczny.